مسابقات شمشيربازي قهرماني كشور در اسلحه اپه به زمان ديگري موكول شد      پیام تسلیت فدراسیون و جامعه شمشیربازی      آذربایجان شرقی قهرمان شد      مهسا پورحمتی بر سکوی قهرمانی ایستاد      فلوریست های آذربایجان غربی برسکوی قهرمانی ایستادند امروز : دوشنبه 30 دي 1398 

سابر کم‌کم یک تیم‌ملی واقعی می‌شود

رئیس فدراسیون شمشیربازی می‌گوید سمت جدید فخری در کمیته ملی المپیک نه تنها منافاتی با حضورش در شمشیربازی ندارد بلکه کمک هم می‌کند.

 ادامه گفت و گوها ...


صعود پنج پله ای تيم ملی اپه مردان در رنكينگ جهانی

پس از پایان مسابقات شمشیربازی جام جهانی اسلحه اپه آقایان تیم ملی ایران با پنج پله صعود در رنکینگ جهانی در جایگاه 23 قرار گرفت.

 ادامه ...روزهای سرنوشت ساز شمشیربازی ایران

خردادو تیر ۹۸ یاداور روزهای سرنوشت سازی برای شمشیربازی ایران اشت.

 ادامه ...


مسابقات آزاد فلوره درتهران

مسابقات آزاد فلوره اقایان در رده های نوجوانان وجوانان در روزهای یکشنبه وسه شنبه هفته جاری ر سالن شهید کلاهدوز تهران برگزار می شود. همچنین یکدره کلاس مربیگری درجه ۳ اپه ر همدان در حال برگزاری است.

 ادامه ...


اعزام به مسابقات قهرمانی جهان مجارستان

تیم ملی شمشیربازی ایران برای شرکت در رقابتهای قهرمانی جهان با ترکیب کامل در اسلحه سابر آقایان و سابر واپه بانوان به مجارستان اعزام می گردد. رقابتهای قهرمانی جهان مجارستان از تاریخ ۲۳ تیرماه تا اول مرداددر بوداپست برگزار میگردد.

 ادامه ...


 
 

تولد دوباره شمشیربازی ایران در واکایامای توکیو
چکاچک شمشیرها از آینده ای درخشان خبر می دهد

شمشیربازی ایران که در سال 90 به همت وتلاش های دکتر باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی ایران که نه تنها یک مدیر با تجربه و استخوان خرد کرده ورزش در تمامی سطوح مدیریتی و فنی ورزش کشور می باشد بلکه از جمله اساتید برجسته ورزش وتربیت بدنی کشور نیز هست،از رکود ورخوتی که تغییر وتحول نسنجیده حدود 2 سال پیش در این رشته پر مدال المپیکی ایجاد کرد،خارج شد وپایه های طی طریق در شاهراه موفقیت وترقی را بنا نهاد.فروردین 91 ودر نخستین روزهای سال نو شمشیربازی ایران عیدی چشم گیر و قابل توجهی را به ورزش ایران داد و با کسب سهمیه شرکت در المپیک در رشته هایی که در رقابت های جهانی اش شاهد حضور نمایندگان بیش از یکصد کشور جهان می باشد و از جمله محبوب ترین و مورد توجه ترین رشته های ورزشی جهان بوده و هست،خبر از تحقق یکی از برنامه های دراز مدت مسولان ورزش شمشیربازی برای رقم زدن اینده ای طلایی برای این رشته جذاب وجوان پسند می دهد.
در مورد توفیق  بی نظیر شمشیربازی ایران و کسب نخستین سهمیه المپیک شمشیر بازی توسط مجتبی عابدینی ستاره اسلحه سابر شمشیربازی ایران نکات متعددی را باید در نظر داشت.
اول از همه تفاوت شمشیربازی با رشته های چون کشتی،وزنه برداری وتکواندوست که سالهای سال است به تنها منبع کسب مقام ما در رقابت های جهانی و المپیک مبدل شده اند.
سه رشته فوق و رشته هایی از این دست تنها در معدودی از کشورهای جهان مورد توجه بوده وهمان طور  که در رقابت های جهانی والمپیک شاهد ان هستیم یک ورزشکار این رشته ها با 2 یا حداکثر 3پیروزی امکان کسب مدال در این رشته ها را دارا است.درحالیکه در رشته هایی مانند شمشیربازی که در اغلب کشورهای جهان به خصوص در کشورهای مترقی وصاحب ورزش جهان مورد توجه است.باید با کسب 7،8 پیروزی تازه از جدول مقدماتی بالا امد وگام به جمع جدول نهایی و64 نفر برتر رقابتها گذاشت.
اینجاست که کار بزرگ مجتبی عابدینی وفدراسیون شمشیربازی ایران ارزش خاصی پیدا می کند.از یاد نبریم زمزمه های حذف رشته هایی چون کشتی ،وزنه برداری وحتی تکواندو که تماشاگر نداشته وفقط در چند کشور خاص از جمله ایران محبوب و پرطرفدار هستندوجایگزینی انها با رشته های جهان پسندومحبوب در اغلب کشورهای جهان همواره به گوش می رسد.
حالا باید این نکته را مورد توجه قرار داد که ورزش ایران ومدیران عالی رتبه ان چه تصمیمی برای کنار امدن با چنین وضعیتی را دارند؟
اگر برنامه حذف تدریجی کشتی،وزنه برداری و تکواندو از رقابت های المپیک که روز به روزبیش از دیروز قوت می گیرد ودر دستور کار مسولان کمییته بین المللی المپیک قرار می گیرد،جنبه عملی به خود بگیرد برنامه ورزش ایران برای حفظ نام ایران در جمع برترین های ورزش جهان واحتزاز پرچم 3 رنگ جمهوری اسلامی ایران در چنین رقابت هایی چیست؟
ایاباید قید افتخار افرینی در پیکارهای المپیک را زده وتنها به رقابت های داخلی و قاره ای اکتفا کنیم؟ویا باید به دنبال الترناتیوهای دارای پتانسیل برای جایگزینی احتمالی در این رشته ها باشیم؟
شمشیربازی به عنوان یک ورزش پر مدال وصاحب اقبال وتوجه عمومی در سرتسر جهان از جمله رشته هایی است که توانایی بالقوه برای افتخار آفرینی برای ورزش کشورمان در رقابت های المپیک را داراست وبرای تبدیل این توانایی و پتانسیل بالقوه به الفعل باید نگاه مدیران ورزش ایران به این رشته تغییر یابد.
حالا که شمشیربازی ایران از سد یزرگ کسب سهمیه المپیک در رقابت های المپیک عبور کرده وبه ارزوی دیرین وچند ده ساله شمشیربازی ایران زمین جامعه عمل پوشانده نیاز به توجه ومحبت مسولان عالی رتبه ورزش واختصاص بودجه واعتبارات لازم دارد تا از مرز کسب سهمیه و شرکت در المپیک عبور کرده کرده واین بار برای کسب مدال در المپیک بجنگد.
این نه یک ارزوی بلکه یک واقعیت است و شمشیربازی ایران در دوران مدیریت دکتر باقرزاده وهمکارانش و به خصوص در 2 سال اخیر نشان داده که می تواند به یکی از پشتوانه های قابل اتکائ ورزش ایران حتی در رقابت های المپیک مبدل شود.
شمشیربازی مثل رشته های پرمدال و پر طرفدار دیگری چون شنا و شیرجه ،تیراندازی ،تیر وکمان،دومیدانی می تواند زمینه ساز ایجاد رنسانس بزرگی در ورزش ایران و مبدل شدن ورزش ایران به عنوان یکی از غول های ورزش قاره کهن گردد.
چکاچک شمشیربازان ایران در سال 91خبر از ایندهای طلایی و روشن برای این رشته جذاب ودیدنی می دهد حالا می ماند توجه مسولان و مدیران ارشد ورزش کشور تا مجتبی عابدینی های دیگر این رشته هم مجال خودنمایی و عرض اندام پیدا کنند و در آینده ای نه چندان دور وبه خصوص در بازی های اسیایی اینچوان کره جنوبی این ورزش ملی-مذهبی وایرانی-اسلامی که ازیک سو ریشه در تاریخ وفرهنگ ایران زمین و از دیگر سو دارای پشتوانه در مکتب انسان ساز اسلام وتشییع علوی می باشد،بتوانیم سهم قابل ملاحظه ای از چند ده مدال این رشته را به نام شمشیربازی ایران ثبت کنیم و جلوه های شیرین برنامه ریزی ودوراندیشی فعلی دکتر باقرزاده وهمکاران دلسوز و پر تلاشش در فدراسیون شمشیربازی جمهوری اسلامی ایران را به جامعه ورزش ایران تقدیم کنیم.
همانطور که مقام معظم رهبرب فرموده اند ایرانی باید در همه زمینه ها وعرصه ها شعار ما می توانیم را در عمل معنی کند وشمشیربازی با درخشش تک ستاره خود مجتبی عابدینی در واکایامای توکیو نشان داد که شمشیربازان جوان ایرانی می توانندفعل خواستن را به خوبی صرف کنند.حالا نوبت مدیران ارشد ورزش کشور است تا زمینه ساز گسترش این توانستن در عرصه شمشیربازی ایران باشتد.     
1391/03/14 00:01*آرشیو* ادامه گزارش تصویری ...

مسابقات شمشيربازي قهرماني كشور در اسلحه اپه به زمان ديگري موكول شد

»

پیام تسلیت فدراسیون و جامعه شمشیربازی

»

آذربایجان شرقی قهرمان شد

»

مهسا پورحمتی بر سکوی قهرمانی ایستاد

»

سروناز مرتضوی قهرمان شد

»

فلوریست های آذربایجان غربی برسکوی قهرمانی ایستادند

»

ایتالیا مدال ها را درو کرد

»

بخشنامه اپه بزرگسالان (بانوان)

»

بخشنامه فلوره بزرگسالان (بانوان)

»

بخشنامه مسابقات لیگ شمشیربازی

»

اوکراین قهرمان شد

»

توقف سابریست های جوان ایران برابر اسپانیا

»

صعود شاکر وگلرارفرد به یک هشتم نهایی

»

صعود ۸سابریست ایران به جدول نهایی

»

پرواز به قاهره برای رزرو نهایی بلیت توکیو۲۰۲۰

»

صعود ۳سابریست ایران به جدول نهایی

»

پایان راه سابریست های ایران در مرحله انفرادی

»

نایب رییس فدراسیون جهانی شمشیربازی مهمان ویژه جام جهانی

»

ناظر فدراسیون جهانی پنجشنبه در تهران

»

اعلام آمادگی ۱۲کشور برای حضور در ایران

»

فدراسیون ها و سازمان ها
امگا
خبرگزاری ها
امگا
راهنما
امگا

درباره ما | شرایط استفاده | علائم تجاری | نقشه سایت | ارتباط با ما | حریم خصوصی |


طراحی و پیاده سازی - امگا نرم افزار شفق